Možnosti využití webu 2.0 v prostředí knihoven


Odkazy a zdroje

Chcete přidat odkaz na relevantní informace? Klikněte zde!

100 Free Library 2.0 Webinars and Tutorials

Nepřeberné množství odkazů souvisejících s Library 2.0 přehledně rozdělených podle kategorií. Najdete zde nejen odkazy na online služby, ale také návody, jak je do knihovních služeb implementovat.

100 Free Library 2.0 Webinars and Tutorials

 

LibraryThing

Library Thing dává uživatelům pomůcky k vytváření jejich vlastního katalogu domácích sbírek knih, CD, DVD. Když je položka uživatelů katalogizována, může se sdílet s dalšími uživateli. Library Thing nabízí rovněž možnost vyměňovat seznamy literatury a doporučení k četbě knih. Více o zajímavém projektu najdete na www.librarything.com.

 

Building Academic Library 2.0

Odkaz na videopřednášku Meredith Farkas z Berkeley.

www.youtube.com/watch?v=q_uOKFhoznI

 

 ITlib. Informačné technológie a knižnice

Tématu Knihoven 2.0 se věnuje i jedno z čísel slovenského časopisu (nejen) pro knihovníky a informační pracovníky ITlib. Informačné technológie a knižnice. Číslo časopisu najdete na https://www.cvtisr.sk/itlib/arch2008.htm#1.

 

Library 2.0/ Knihovna 2.0

Prezentace k přednášce v rámci předmětu Blok expertů, která proběhla 24.9.2009 na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Přednášejícím byl Ing. Jan Kaňka, který je vedoucím oddělení informačních technologií Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

https://www.slideshare.net/JanKanka/library-20-knihovna-20

 

Library 2.0

Odkaz na síť, která je určená především pro knihovníky, kteří se zajímají o Library 2.0.

library20.ning.com/ 

 

Knihovny v České republice a sociální sítě

Odkaz na článek Marka Vetchého Knihovny v České republice a sociální sítě, který vyšel v časopise Inflow.

Článek dostupný z https://www.inflow.cz/knihovny-v-ceske-republice-socialni-site .

 

Analýza konceptu web 2.0 a návrh využití jeho technologií a služeb v knihovně

Odkaz na diplomovou práci Mgr. Jana Kamenického s názvem "Analýza konceptu web 2.0 a návrh využití jeho technologií a služeb v knihovně". Práce dostupná z https://is.muni.cz/th/109284/ff_m/Kamenicky_mgr.pdf .

 

Library Success: A Best Practices Wiki

Library Success vytvořila Meredith Farkas za účelem poskytnout knihovníkům prostor, kde se mohou podělit o dění v jejich knihovnách, inspirovat kolegy, poskytovat nové informace týkající se profese apod. Dostupné z https://www.libsuccess.org/index.php?title=Main_Page.

 

Library 2.0

Odkaz na článek Michaela Caseyho a Laury Savastinuk, který se zabývá tématikou Library 2.0. Článek dostupný z https://www.libraryjournal.com/article/CA6365200.html.


Library 2.0 Theory : Web 2.0 and Its Implications for Libraries

Odkaz na článek Jacka Manesse. Článek se zabývá možnými způsoby aplikace technologií Webu 2.0 do knihoven. Dostupné z https://www.webology.ir/2006/v3n2/a25.html .

 

Manifest knihovníka 2.0

Laura B. Cohen sestavila manifest knihovníka 2.0. Manifest je dostupný z https://liblogs.albany.edu/library20/2006/11/a_librarians_20_manifesto.html



Creative Commons License
Library 2.0 - Knihovna 2.0 by martin čech is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported License.